Înscrieri „Fascinating Electronics for a Cool World” - Summer School - gratuit pentru studenți

„Fascinating Electronics for a Cool World” - Summer School,18 – 23 august, Bertinoro, Italia!

Scoală de vară organizată de AENEAS, EPoSS, INSIDE și European Chips Skills Academy (partenerii industriali ai Chips JU) care vizează studenții care au fost înscriși la studii universitare de cel puțin doi ani și mai au cel puțin un an de parcurs.

Cea de-a doua ediție „Fascinating Electronics for a Cool World” va avea loc în Bertinoro, Italia, aproape de Bologna, în perioada 18 - 23 august 2024. Evenimentul își propune să inspire și să atragă noi talente în comunitatea europeană a componentelor și sistemelor electronice.

Scoală de vara este complet gratuită pentru studenții selectați, inclusiv cazare și mâncare. Cheltuielile de deplasare până la locația școlii de vară vor fi rambursate pe baza de decont până la o sumă totală de 600 de euro per student.

Selecția se va baza pe scrisoarea de motivare, una până la trei scrisori de recomandare și foaia matricolă. Se va ține cont de echilibrul de gen și geografic. Rezultatele selecției vor fi comunicate studenților în data de 31 mai 2024.

Mai multe informații privind agenda, aspectele practice și înregistrare găsiți accesând: https://aeneas-office.org/2024/03/14/summer-school-2024-fascinating-electronics-for-a-cool-world-application-fo-students-is-now-open/