Premianți TIE și TIE+ ediția 2021

Concursul TIE și TIE+ (Tehnici de Interconectare în Electronică, www.tie.ro) - ediția aniversară de 30 de ani - organizat online de UTCN (25.10.2021-27.10.2021), la care au participat studenti din 10 centre universitare, și-a desemnat câștigătorii:

Studentul Alexandru Ioniță (master AC) - premiul I în finala concursului.

Studentul Veres-Vitályos Álmos (absolvent ETTI) - mentiunea I, Adam Cseke (absolvent ETTI) - mentiunea II, în cadrul aceleiași finale.

Studentul Rus Mihai Laurențiu (master ETTI) a ocupat locul 1, la concursul TIEplus.

Cu această ocazie, îi felicităm pe studenți, precum și pe cadrele didactice coordonatoare, conf.dr.ing. Liviu Viman și ș.l.dr.ing. Mihai Dărăban.

Mulțumiri merg și spre echipa Campusului Virtual, care a asigurat desfășurarea în cele mai bune condiții a concursului: conf.dr.ing. Bogdan Orza - coordonator, ing. Andreea Gabriela Lupașcu, ing. Miruna Conț și ș.l.dr.ing. Aurelia Ciupe.