Actualizare informații burse semestrul I

Stimați studenți,

În Monitorul Oficial nr. 913/10.10.2023 a fost publicat Ordinul nr. 6.463/02.10.2023 privind aprobarea criteriilor generale de acordare a burselor pentru studenți, care abrogă Ordinul 3392/2017.

Conform noii metodologii cadru:

“Anunțurile pentru depunerea cererilor şi documentelor justificative în vederea obţinerii unor categorii de burse vor fi publicate pe site-ul şi la avizierul fiecărei instituţii de învăţământ superior de stat/facultăţi cu minimum 15 zile lucrătoare înainte de data-limită pentru depunerea acestora”.

În aceste condiții, se sistează colectarea dosarelor pentru toate tipurile de burse, până la aprobarea noii Metodologii.

IMPORTANT: lista cu actele necesare pentru depunerea dosarului de bursă socială va fi actualizată conform noii Metodologii, urmăriți anunțurile.