[Anul I licență] Formular înscriere test limba engleză

Formularul se adresează studenților declarați admiși la domeniul T1 - Inginerie electronică,
telecomunicații și tehnologii informaționale (buget și taxă), care doresc să urmeze studiile în limba engleză.

Link formular (necesită adresă Gmail pentru completare)

Un model de test este disponibil aici.

Testul se desfășoară vineri, 27 septembrie 2024, ora 13:00, la sediul Facultății ETTI (str. George Barițiu nr 26-28, amfiteatrul P03).

Cei care dețin certificate internaționale de competență lingvistică, de nivel minim B2 sau echivalent (de tipul Cambridge, IELTS) le vor încărca în formular și vor fi scutiți de susținerea testului - certificatul de competențe lingvistice de la BAC nu este acceptat.

ATENȚIE:

1. În formular se vor înscrie și cei care au încărcat certificatele de competență lingvistică în platforma de admitere!
2. Candidații admiși pe locurile ANI, respectiv pe locurile alocate românilor de pretutindeni, nu sunt eligibili pentru studii în limba engleză.

Cei care nu promovează testul vor fi repartizați la seriile cu predare în limba română.