Concurs Academia Innova 2.0 - prezentare marți 25 apr ora 14 amf S01

Concurs Academia Innova -  prezentare a concursului și întâlnire cu reprezentați ai companiilor membre ale Clubului Francofon de Afaceri din Cluj care au propus tematici :

marți 25.04.2023, interval orar 14-16, amfiteatrul S01, str. Barițiu nr.26-28.

Clubul francofon de Afaceri din Cluj a lansat în acest an universitar a doua ediție a concursului Academia Innova. Concursul se adresează studenților din Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca, Universitatea Babeş-Bolyai și Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară (USAMV) Cluj-Napoca, fiind conceput sub forma unor secțiuni tematice care lansează provocări în 7 domenii: economie circulară, sustenabilitate industrială, IT software, IT hardware, educație augmentată, scurt-metraj și energie.

Termenul limită de depunere a proiectelor este 15 mai, iar pentru fiecare secțiune în parte, vor fi acordate premii primilor trei câștigători, după cum urmează:

Premiul I - 1500 lei,

Premiul II - 1000 lei