Concurs pentru bursă de cercetare alocată unui masterand ETTI

Laboratorul de cercetare în “Prelucrarea Semnalului Vocal” (http://speech.utcluj.ro) anunță organizarea unui concurs pentru acordarea unei burse de cercetare științifică unui student masterand înscris la unul din programele de studii organizate în cadrul Facultății de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației. Activitățile studentului masterand vor avea loc în cadrul proiectului de cercetare “Eye-gazing to speech synthesis” (Sinteza automată a vorbirii pe baza analizei privirii).

- Perioada de acordare a bursei: 02.04.2024 – 31.07.2025.
- Competențe solicitate: Programare obiectuala / Python, sisteme de învățare automată, arhitecturi de rețele neuronale profunde (DNN), prelucrarea imaginilor și a semnalului vocal.
- Termen de înscriere (se solicită doar CV și scrisoare de intenție): 20.03.2024 prin eMail la adresa Mircea.Giurgiu@com.utcluj.ro.
- Proba de concurs: interviu, 21.03.2024.

Alte detalii privind bursa și activitățile de cercetare implicate se pot obține prin eMail de la adresa indicată mai sus.

Anunț concurs