Încheiere Practică de vară @Analog Devices

În perioada iulie - august 2023 s-a desfășurat programul de practică de vară cu durata de 6 săptămâni în cadrul companiei Analog Devices Romania. La acest program au participat 22 de studenți UTCN, de la facultățile de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, Automatică și Calculatoare, respectiv Inginerie Electrică.

Programul a fost construit în jurul a patru module de învățare interconectate: design hardware, design HDL, software embedded și aplicații software, oferindu-le studenților oportunitatea de a experimenta toate etapele dezvoltării unui proiect, de la stadiul de idee până la produsul final.

Feedbackul studenților, experiența acumulată și dorința de a promova cultura, mediul de lucru și de a ghida studenții spre o mai bună înțelegere și abordare a sistemelor electronice și a procesului lor de dezvoltare au făcut din acest program unul de succes.

Colaj foto