Info candidați admiși anul I - confirmare/retragere, contract studii, cazare, test limba engleză, grupuri Facebook

Dragi noi studenți ETTI,

Rezultatele finale ale admiterii nivel licență sesiunea iulie 2023 sunt disponibile la Rezultate — Admitere Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca (utcluj.ro)

Info confirmare loc buget Confirmare buget — Admitere Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca (utcluj.ro)

Actele în original (pentru cei care nu le-au depus deja în perioada admiterii) se depun la Secretariatul ETTI, str G Barițiu nr 26, sala 357, program luni-vineri, 9-13.

Info confirmare loc taxă Confirmare taxă — Admitere Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca (utcluj.ro)

Retragerea dosarului, pentru candidații declarați admiși la ETTI, se face personal de către candidat, sau de către o terță persoană, cu împuternicire notarială, de la Secretariat ETTI, str G Barițiu nr 26, sala 357, program luni-vineri, 9-13.

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

CONTRACTUL DE STUDII va fi disponibil pentru descărcare în perioada 1-31 august în contul de candidat. După parcurgerea documentului, va trebui să bifati în platformă ca sunteți de acord cu prevederile acestuia. CONTRACTUL DE STUDII va fi adus la facultate la începutul anului universitar, în două exemplare listate și semnate.

Info cazare: Cazare - Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației (utcluj.ro)

IMPORTANT CAZARE: studenții admiși în anul 1 ce au OMIS să solicite cazare la momentul înscrierii, o pot face prin solicitare pe email la cazarietti@mail.utcluj.ro. În email vor specifica numele complet și faptul că sunt admiși în anul 1 la ETTI. Termen depunere solicitări: 15 septembrie 2023.

Cei care au bifat că doresc cazare la momentul înscrierii (în platforma de admitere) nu mai trebuie să facă nimic, li se va lua în considerare această opțiune.

Înscriere pentru test limba engleză – după 1 septembrie, pe pagina web a ETTI.

ATENȚIE: Cei care dețin certificate internaționale de competență lingvistică, de nivel minim B2 sau echivalent (de tipul Cambridge, IELTS) nu vor trebui să susțină testul.

Grup Facebook Studenți UTCN:  https://www.facebook.com/groups/368131146546278

Grup Facebook Boboci ETTI: https://www.facebook.com/groups/983744546159260