Premii la concursul ELECTRONIAD 2022, Ruse, Bulgaria

Studenții Flaviu Cristian MOLDOVAN, Dumitru-Dan MUSTEA (an III Electronică Aplicată în limba engleză) împreună cu studenții Lucas Ștefan MANCIU, Enoh COMȘA, Dragoș BRĂTFĂLEAN și Marius Ioan George GAURĂ (anul II) au participat în data de 12 martie 2022 la concursul ELECTRONIAD 2022 organizat de Departamentul de Electronică al Universității “Angel Kanchev” din Ruse, Bulgaria și IEEE Electronics Packaging Society Student Branch Chapter, din aceeași universitate.

Echipa formată din Flaviu Cristian MOLDOVAN și Dumitru-Dan MUSTEA s-a clasat pe locul I, iar echipa formată din Lucas Ștefan MANCIU și Enoh COMȘA s-a clasat pe locul II.

Îi felicităm pe toți cei șase studenți pentru felul în care au reprezentat universitatea noastră și pentru rezultatele obținute!