Prezentări conf. Rémi COGRANNE (UT Troyes) - 28-29 nov 2022

Dommnul conferentiar Rémi COGRANNE, coordonator al clusterului de Telecomunicatii si Retele in proiectul EUt+, va face o prezentare a Universitatii de Tehnologie din Troyes (UTT), Franta, luni, 28 noiembrie 2022, in Strada George Baritiu 26-28, Sala 368, intre orele 14-16. Prezentarea se adreseaza tuturor candidatilor potentiali de burse Erasmus+ de la ETTI (pentru 2023-2024 si vara lui 2023): studenti anii 1-3 licenta si anul 1 master, precum si cadrelor didactice.

In calitate de membru al grupului de cercetare LIST3N (Computer Science and Digital Society) de la Universitatea de Tehnologie Troyes (UTT), Franta, domnul conferentiar Rémi COGRANNE va sustine un curs "Steganography Elements: Course & Laboratory Work". Cursul va avea loc marti, 29 noiembrie 2022, in Strada Observator 2, sala 406, intre orele 16-20. Prezentarea se adreseaza studentilor anului 2 master Tehnologii multimedia, anului 2 master Prelucrari de semnale si imagini (limba franceza), dar si celor de la alte specializari din ETTI. Se recomanda de asemenea pentru cadre didactice, doctoranzi si cercetatori interesati de domeniul steganografiei.