We love STEM Day @Emerson June 3rd

Participarea este gratuită, însă locurile fiind limitate, te rugăm să te înregistrezi până la data de 30 mai: https://forms.office.com/r/vwNf8BXYDV
La Emerson, We 🧡 STEM!
Însă, ceea ce ne place și mai mult este să împărtășim pasiunea pentru Știință, Tehnologie, Inginerie și Matematică și să inspirăm următoarea generație de inovatori de care va beneficia lumea în viitor.
Te invităm să descoperi și să experimentezi fascinanta lume STEM în campusul Emerson Cluj, în cadrul unui festival în aer liber, dedicat elevilor, studenților și tuturor pasionaților de inovație.
Prietenii noștri de la Facultățile de Fizică, Chimie, Științe ale Naturii și organizația BEST și OSUBB vă așteaptă cu activități și experimente captivante, menite să stimuleze interesul și curiozitatea față de STEM:
🔬 vom pătrunde împreuna în lumea microscopică
🧪 vom realiza experimente științifice practice
🕹 ateliere de lucru interactive
🌈 experimente pline de culoare, fum si mici explozii 💥
✨demo-uri interactive și aplicația lor în viața reală
🧡 și multe alte surprize
Vă așteptăm cu drag la We 🧡 STEM Day!