anI
sset

Burse pentru studenti in cadrul Scolii Antreprenoriale Studentesti

Societatea Antreprenoriala Studenteasca (SAS) din UTCN organizeaza CONCURS-BURSE PENTRU STUDENŢI 2018

Societatea Antreprenorială Studențească din Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca anunță organizarea concursului pentru acordarea a 12 burse, pentru realizarea activităților de organizare și promovare a antreprenoriatului în cadrul proiectului FDI CNFIS-FDI-2018-0438, Studenții UTCN - Antreprenori în Lumea digitală.
Înscrierea se face până în data de 09.07.2018, prin trimiterea CV-ului si a scrisorii de motivatie la adresa
veronica.maier@enm.utcluj.ro. Interviul se desfasoara in perioada 12-13 iulie 2018 (fata in fata sau virtual). Aplicantul selectat va beneficia de bursa pe o perioadă de 4 luni (septembrie-decembrie), în valoare de 297 lei/lună.
Va fi respectată metodologia de atribuire a burselor de cercetare științifică aprobată în consiliul de Administrație al UTCN din data de 03.02.2015, cap. II.
Criteriile de selecție a aplicanților sunt următoarele:
1. Implicarea in organizarea evenimentelor in cadrul SAS
2. Informarea si diseminarea informațiilor despre antreprenoriat din comunitatea locala /națională/ internațională
3. Crearea de conținut pentru canalele online de diseminare a informațiilor SAS și postarea pe pagina web si canale de social media)
4. Coordonarea voluntarilor SAS
5. Participarea la încheierea de parteneriate cu asociații
nonguvernamentale care facilitează antreprenoriatul, incubatoare,acceleratoare de afaceri etc.

Anunt concurs