admitere

Bine ati venit la Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei - UTCN

Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației

Adresa: Str. George Barițiu, nr. 26, Cluj Napoca, România

Decanat - Sala 357, Telefon: 0264-401223

Secretariat decanat - Sala 357, Telefon: 0264-401224

Secretariat studenți - Sala 358, Telefon

Simpozionul Studentesc de Electronica si Telecomunicatii (SSET 2017)

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei (ETTI) a Universităţii Tehnice din Cluj Napoca (UTCN) organizează  în acest an editia a XIII-a a Simpozionului Studenţesc de Electronică şi Telecomunicaţii – SSET 2017. Vezi poster

Simpozionul studenţesc are ca obiective:
– implicarea studenţilor în activităţile de cercetare ştiinţifică;
– crearea unui cadru stimulativ de interacţiune, schimb de idei şi experienţe;
– afirmarea studenţilor cu preocupări deosebite pentru rezolvarea de probleme din domeniile electronică, telecomunicaţii şi domenii conexe.

Sunt invitaţi să participe cu lucrări studenţi din anii I-IV, masteranzi şi doctoranzi.

Simpozionul va avea trei secţiuni:

1. Student – IET dedicată lucrărilor din domeniul IET (Inginerie Electronică și Telecomunicații) cu autori de la licență, redactare și prezentare în limba engleză sau limba română;
  1. Student – IM dedicata lucrărilor din domeniul IM (Inginerie și Management) cu autori de la licență și master, redactare și prezentare în limba engleza sau limba română;
  1. Master/Doctor – IET dedicată lucrărilor din domeniul IET cu autori de la master și doctorat, redactare și prezentare în limba engleză.

Cele mai bune lucrări vor fi premiate de companii din domeniu.

Lucrările cu conţinut ştiinţific deosebit vor putea fi trimise spre publicare în revistele facultătii noastre: Novice Insights si Acta Technica Napocensis.
Autorii sunt invitaţi să înscrie lucrările pe site-ul evenimentului până la data de 8 mai 2017.

Lucrările vor fi redactate în limba engleză, în formatul revistei Novice Insights, 4 – 8 pagini. Din cuprinsul lucrării trebuie să rezulte: titlul lucrării, numele şi afilierea autorilor, adresa de contact, tematica şi obiectivele lucrării, modalităţile de realizare şi rezultatele obţinute.